default-logo

FILMOWE HITY W NASZEJ ” PIĄTCE” – ZOBACZ KONIECZNIE !!!

Pidżamowa Noc Filmowa, Szkolna Akademia Filmowa – to warto obejrzeć !!!

II Pidżamowa Noc Filmowa
odbyła się w naszym Liceum z 4/5 października 2013r. W tym roku Noc Filmowa została objęta patronatem Koła Humanistycznego. Organizatorem byli mgr Anna Kubok (nauczyciel filozofii, etyki, wok-u) wraz z uczniami Dominikiem Dziubanym (klasa 2b) i Marcinem Skowronkiem z  2a. Drugim opiekunem była mgr Tatiana Rzepisko (nauczyciel chemii). Repertuar tegorocznej nocy:
Siedem (1995), reż. D. Fincher;
Obecność (2013), reż. J. Wam;
Forrest Gump (1994), reż. R. Zemeckis.

Dnia 13 grudnia 2013r. odbyła się w naszym Liceum Akademia Filmowa. Tym razem cieszyliśmy się projekcją filmu „Charlie” w reżyserii Stephena Chbosky. Nastoletni Charlie (Logan Lerman) jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam (Emma Watson) i Patrick (Ezra Miller).

Wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli w/w filmów zachęcamy do rychłego ich obejrzenia. Nie będziecie żałować !!!

 

film17557683.3

 

Forrest Gump [1994]

7517894.3

fot.za : www.lesliegranham.pl,enwikipedia.org,www.filmweb.pl