default-logo

MŁODZIEŻ ” PIĄTKI” W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚW. JACKA W KATOWICACH – OCHOJCU

PIC_0338Nasze przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II – występ w kościele pod wezwaniem św. Jacka w Katowicach – Ochojcu  – 25 kwietnia 2014 r.

25 kwietnia 2014 r.  młodzież naszej ” Piątki” wraz z opiekunem – Bernadetą Michną wystawiła w kościele pod wezwaniem św. Jacka  w Katowicach – Ochojcu spektakl                    ” Szukałem Was…”.
Nasi tegoroczni abiturienci recytowali wiersze Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Były to przepiękne fragmenty poematów – np. ” Tryptyk rzymski”,    ” Pieśń o Bogu ukrytym” i wiele innych. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wybranych fragmentów homilii papieskich, a także piosenek, do których niektórzy uczniowie sami napisali muzykę.
Papież zawsze dawał odczuć młodym ludziom, że ich kocha i potrzebuje. Zawsze podkreślał, że młodzież to „przyszłość i nadzieja Kościoła”. Ojciec święty imponował młodym ludziom swoją wiarą i stał się dla nich prawdziwym autorytetem. Jego autentyzm wiary i szczerość budziły wśród młodych entuzjazm, radość i zaufanie do Jego osoby. Wyzwalały w nich wiarę, pytanie o sens życia, moralność, stosunek do wartości religijnych.
Za to wszystko młodzież naszej ” Piątki” dziękowała papieżowi – Polakowi w przeddzień Jego kanonizacji. Młodzi maturzyści pragnęli w piątkowy wieczór podzielić się papieskim słowem z tymi, którzy przybyli do kościoła.
Dziękujemy wszystkim za obecność i duchową łączność z Janem Pawłem II !!!

       PIC_0215 (800x450)

18 (320x380)17 (700x463)

8 (500x386)