default-logo

DZIEŃ OTWARTY W PIĄTCE.

28 kwietnia nasza szkoła otwarła swe podwoje dla wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów. Czekało na nich wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Piątki. O godzinie 10.00 rozpoczęła się gra miejska –  zgłoszone drużyny w kilku miejscach Ochojca i Piotrowic rozwiązywały iście sfinksowe zagadki… W Domu Kultury „Południe” z rozsypanych liter układali imię i nazwisko sławnego Ślązaka, a następnie mieli go narysować… cóż inwencja twórcza młodzieży zaskoczyła nawet organizatorów…;-) Następnym przystankiem naszej gry był kościół pod wezwaniem Św. Jacka, gdzie pod czujnym okiem księdza katechety młodzi wędrowcy odpowiadali na pytania dotyczące życia patrona parafii. W szkole natomiast przedstawiciele gimnazjów poradzić musieli sobie z meandrami śląskiej gwary. Oj, śmiechu było co niemiara!

Gimnazjaliści odwiedzający naszą szkołę mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz obejrzeć świetnie wyposażone sale lekcyjne. zainteresowani mogli również wziąć udział w specjalnym konkursie – w konkretnych salach rozwiązywali arcytrudne zadania, a za poprawne odpowiedzi otrzymywali pieczątki na specjalnych blankietach. Dla najlepszych zbieraczy pieczątek obiecaliśmy nagrody… tak się też stanie! Laureatami naszego „Bronka” zostali uczniowie z Gimnazjum nr 20 – 2 osoby, Gimnazjum nr 15, Gimnazjum nr 35 oraz Gimnazjum nr 2. Nagrody dostarczymy do waszych szkół!

DSCF2638DSCF2641                          DSCF2637

 

 

 

 

 

DSCF2640DSCF2653 DSCF2652

 

 

 

 

 

DSCF2650

 

DSCF2648DSCF2655