default-logo

NASZA WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI WYŻSZYMI

W ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym odbyły się w naszej szkole warsztaty „Czym jest public relations?” prowadzone przez panią dr Marię Buszman – Witańską.  W ich trakcie uczniowie zapoznali się z zasadami poprawnej komunikacji społecznej oraz pracowali nad PR-owskim wizerunkiem szkoły. Natomiast podczas dni otwartych uniwersytetu zostaliśmy zaproszeni na wykład byłego rektora uczelni, prof. Jana Wojtyły, który z nostalgią wspominał lata spędzone w V liceum.

ue6

ue5

ue3

ue

 

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna zaprosiła grupę naszych uczennic na zajęcia z kosmetologii. Dziewczyny poznały tajniki dbania o cerę, nauczyły się jak dobrać makijaż do swojego typu urody oraz jak podkreślić swoje atuty .

 

kos

kos1

 

Wykład prof. Leszka Balcerowicza, który odbył się w Wyższej Szkole Technicznej, dla naszych uczniów był okazją do spotkania z ciekawym człowiekiem. Jeden z najbardziej znanych polityków i ekonomistów naszego kraju podzielił się z nami pomysłami na rozwój naszego regionu.

 

buz1

Buz