default-logo

XII Dni Fizyki w VIII L.O.

22 października w aulach VIII L.O. spotkali się profesorowie Instytutu Fizyki U. Ś. Politechniki Śląskiej, reprezentanci nauk przyrodniczych, przedstawiciele władz naszego miasta a także żądna wiedzy i ciekawa świata młodzież wraz ze swoimi nauczycielami. Reprezentantem naszej szkoły byli Kamil Ogorzałek wraz z p. Barbara Trólką.

Wszyscy uczestniczyli w ciekawych wykładach i pokazach doświadczeń przeplatanych standardami jazzowymi w wykonaniu uczniów VIII  liceum. Kibicowali również zawodnikom quizu fizycznego i dyskutantom debaty „Życie we Wszechświecie”.

Tego dnia w Katowicach odbyły się jeszcze dwa wydarzenia związane z popularyzacją fizyki: seminarium Polskiego Towarzystwa Fizycznego ( w seminariach PTF starsi uczniowie biorą udział jako obserwatorzy) i comiesięczne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej prowadzonej przez dr Tomasza Rożka do której wszystkich serdecznie zapraszamy.

4

5

 

 

1 2

 

3