default-logo

TYDZIEŃ ZDROWIA

W dniach 13 -17 marca 2017 w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia.
13.03.2017 Dzień I
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Giebułtowiczem z Katowickiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych, Niepełnosprawnych i Oczekujących Wsparcia „OPOKA”. Podczas spotkania poruszane zostały kwestie związane z niepełnosprawnością.
14.032017 Dzień II
Uczniowie odwiedzili wystawę BODY WORLDS VITAL, która pokazuje ludzkie ciało podczas wykonywania codziennych czynności.
15.03 2017 Dzień III
W tym dniu zaprezentowane zostały prace naszych uczniów dotyczące zdrowego odżywiania.
Uczniowie klasy I wzięli również udział w szkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu. Laureaci konkursu to:
I miejsce Monika Pilch
II miejsce Sebastian Nizioł
III miejsce Patrycja Gierlotka
16.03.2017 Dzień IV
Uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach pt: „Dieta dla zdrowia i urody”, który poprowadziła dr Aneta Kościołek, wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Podczas zajęć uczniowie na specjalnej wadze mogli zrobić sobie analizę składu własnego ciała na podstawie której ocenili min. zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Druga część zajęć poświęcona była diecie oraz zdrowym nawykom żywieniowym.
17.03.2017 Dzień V
Na zakończenie Tygodnia Zdrowia odbył się szkolny turniej tenisa stołowego.