default-logo

Dzień Nauczyciela w „Piątce”

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Z tej właśnie okazji młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani profesor Bernadety Michny przygotowała okolicznościowe przedstawienie skierowane do całej społeczności szkolnej. Na uroczystości obecny był radny miasta Katowice – pan Krzysztof Pieczyński, który w imieniu swoim i   Prezydenta Katowic dr Marcina Krupy  złożył życzenia wszystkim nauczycielom naszego liceum.
Nasi kochani Nauczyciele ! W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu Waszego Święta , chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!