default-logo

Bierzemy udział w III Śląskim Festiwalu Nauki

W dniach 13 i 14 stycznia młodzież naszego liceum uczestniczyła w III Śląskim Festiwalu Nauki odbywającym się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach projektu „Sięgnij po zawód” każda szkoła średnia, w tym nasze liceum prezentowała swoją ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to także ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych i wykładowych. Z takiej oferty korzystali również nasi uczniowie, uczestnicząc w pokazach, prelekcjach, które przygotowały wyższe uczelnie dla uczniów szkół średnich.