default-logo

Konkurs „Bezpieczny Internet oknem na świat”

II edycja konkursu „Bezpieczny Internet oknem na świat”

Zapraszamy młodzież z województwa śląskiego do udziału w konkursie plastycznym poświęconym bezpieczeństwu w sieci. Prace konkursowe można składać do 30 listopada 2021 r.

18 października 2021 r. w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Tego dnia organizacje rządowe i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.

Śląski Urząd Wojewódzki zaprasza uczniów klas VI-VIII  szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego do udziału w konkursie plastycznym na najlepszy plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet oknem na świat”. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na tematykę bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z internetowych treści, zważania na ich charakter, a także podkreślenie, że Internet jest źródłem wielu ciekawych informacji, daje możliwość zawierania nowych znajomości, poznawania przyjaciół oraz pozyskiwania różnego rodzaju danych, tak do nauki, jak i poznawania świata.

Prace konkursowe można składać do 30 listopada 2021 r. Zgłoszenie pracy do konkursu powinno zawierać formularz zgłoszeniowy, oświadczenie podpisane przez przedstawiciela ustawowego uczestnika do 18 roku życia lub przez pełnoletniego uczestnika oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Załączniki do pobrania w bibliotece szkolnej.