default-logo

Debata „EUR(O)BYWATEL”

Debata „EUR(O)BYWATEL”

18 października 2013 r. klasa 2B  wzięła udział w debacie  z cyklu „EUR(O)BYWATEL” w ramach Europejskiego Roku Obywateli 2013. Spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych miało miejsce w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach i dotyczyło szeroko rozumianej kultury. Organizatorami przedsięwzięcia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach, Śląski Urząd Wojewódzki, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Fundacja Viribus Unitis.

Wysłuchaliśmy wykładów pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego na temat” Współczesnego rozumienia kultury” oraz ” Dziejów kultury polskiej”. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Piotrem Zaczkowskim reprezentującym Instytucję Kultury Katowic – Miasto Ogrodów oraz z aktorami Teatru Rawa, którzy proponowali rozmaite możliwości zaangażowania się w akcje i przedsięwzięcia kulturalne w naszym mieście i regionie. Uczestniczący w debacie uczniowie otrzymali certyfikaty Ambasadora Europejskiego Roku Obywateli 2013.

1

 

Uczniowie klasy 2B wzięli także udział w Wielkim Teście z Kultury Polskiej, który dotyczył zagadnień    z dziedziny literatury, muzyki, filmu, teatru, a także tradycji i obyczajów. Troje uczniów  zakwalifikowało się do ścisłego finału,w którym uczestniczyło tylko ośmioro uczniów z różnych szkół.